Drone Eğitim - Tech Drone

Drone Eğitim - Tech Drone
İHA-0 ve İHA-1 Eğitimleri

İHA0 ve İHA1 kategorisindeki hava araçlarını ticari amaçla kullanacak pilotlar, Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilmiş Uçuş Eğitim Organizasyonları tarafından verilen eğitimleri tamamlayarak, ilgili sertifikaya sahip olması gerekliliği SHT-İHA talimatında belirtilmektedir. SHT-İHA talimatında meskun mahal, kalabalık veya çok kalabalık bölgelerde, yapılacak her türlü uçuşlarda 10 iş günü öncesinden Uçuş İzni alınması gerekliliği belirtilmektedir. Uçuş izni almak için de temel havacılık bilgilerinin yanı sıra yasakları ve kuralları bildiğinizi gösteren İHA pilot ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle İHA Pilot eğitimleri önemlidir.


Drone Başlangıç ve Uçuş Eğitimleri

Drone uçurmayı öğrenmek isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilir. Bu eğitimin içeriğinde temel uçuş bilgilerinin yanı sıra, simülatörle uçuş eğitimi ve drone ile uçuş eğitimi bulunmaktadır. Temel drone uçuş manevralarının yanı sıra, gelişmiş uçuş teknikleri de eğitim içeriğindedir.

Eğitim programı boyunca anlatılacak konular, konunun uzmanları tarafından uygulamalı ve teorik olarak işlenecek. Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Katılım Sertifikası alacaklardır.


Drone Yapım (DIY) Atölyesi

Drone teknolojilerine meraklı olan, drone uçurmanın yanı sıra drone yapmayı da öğrenmek isteyen, elektronik ve mekatroniğe meraklı, kendi droneunu oluşturmak isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilir. Eğitim içeriğinde temel uçuş bilgileri, simülatörde pratik olarak drone uçuş eğitiminin yanı sıra, lehim bilgisi, drone parçalarının detaylı incelemesi ve montajı bulunmaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar kendi dronelarını sıfırdan oluşturup uçurabileceklerdir.

Eğitim programı boyunca anlatılacak konular, konunun uzmanları tarafından uygulamalı olarak işlenecek. Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Katılım Sertifikası alacaklardır.


Drone Yarış Pilotu Eğitimi (FPV)

FPV’ye meraklı, drone yarış pilotu olmak isteyen, hızı ve adrenalini seven herkes bu eğitimden faydalanabilir. Eğitim içeriğinde temel uçuş bilgileri, simülatörde pratik olarak drone uçuş eğitimi, lehim uygulamaları, drone montaj ve demontajı, droneları oluşturan mekanik ve elektronik parçaların detaylı incelemeleri ile birlikte FPV (first person view) sistemi ve FPV uçuş teknikleri uygulamalı olarak anlatılacaktır.

Eğitimini tamamlayan katılımcılar TDL Akademi’den Eğitim Sertifikası ve TDL Drone Sporları Kulübü’nden Yarış Pilotu Lisansı alacaklardır. Lisans alan sporcular TDL yarışlarına katılmaya hak kazanacaklardır.