Sürüş Eğitim Merkezi

Günlük rutininizin en tehlikeli zamanını biliyor musunuz? Trafikte geçirdiğiniz süre, hayatınız boyunca sürekli yaptığınız en riskli aktivite. Ofisinizde çalışırken ya da evinizde otururken hayatınızı kaybetme riskiniz neredeyse sıfır. Konu trafiğe geldiğinde ise durum çok farklı; ülkemizde her gün ortalama 20 kişi hayatını trafikte kaybediyor.

İstatistikler gösteriyor ki trafik kazalarının %90 gibi büyük bir oranına hatalı sürücü davranışları sebep oluyor. Intercity Sürüş Akademisi, can, mal ve iş kayıplarına sebep olan bu kazaları önlemek için kuruldu ve Türkiye’nin en büyük yol güvenliği ve sürücü eğitim merkezi olarak Intercity İstanbul Park içerisinde faaliyet gösteriyor.

Intercity Sürüş Akademisi, eğitim sahası ve eğitmen kadrosu Milli Eğitim Bakanlığı ve TOSFED (Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu) tarafından onaylıdır.

Tüm eğitmenler, TOSFED ve Alman Yol ve Sürüş Güvenliği Enstitüsü DVR (Deutscher Verkehrssicherheitsrat) tarafından lisanslıdır. 150.000 m² eğitim sahasına, 3.000 m² kaygan zemin pistine sahiptir. Kaygan zemin pistleri, geri dönüşümlü sulama sistemleri ile donatılmıştır.

2013 yılından beri faaliyet gösteren Akademi, 300’den fazla kurumsal firma ile aktif olarak çalışmakta; buna ek olarak bireysel eğitim taleplerine de yanıt vermektedir.